5 krimi celovečerních filmů, které byly inspirovány skutečnými kauzami a událostmi
Tyto filmy vycházejí ze skutečnosti nebo jsou takřka doslovně přepsanou událostí.

1. Krev a pot (Pain & Gain), USA, 2013, 130 min.

Krev a pot (Pain & Gain), USA, 2013, 130 min. https://smashcutreviews.com/wp-content/uploads/2014/06/pain-and-gain-movie-posters-5.jpg

Film, inspirovaný skutečným případem únosu podnikatele Marca Schillera, který chodil v roce 1992 k fitness trenérovi, Danielu Lugovi. Daniel Lugo toužil po penězích a majetku, které Schiller vlastnil a tak se rozhodl pro jeho únos. Věděl, že bude potřebovat pomoc a do svých přátel – Adrian Doorbal a Paul Doyle. Ačkoliv byli tři, únos Schillera se povedl až na osmý pokus. Poté, co získali veškerý jeho majetek, se rozhodli, že ho zabijí. Pokus o jeho vraždu proběhl několikrát, nicméně Schiller přežil a pomocí soukromého detektiva se snaží policii přesvědčit o událostech, které se staly, ti jim však nevěří. Ačkoliv tento případ byl velmi drastický, samotný film je natočen v komediálním směru. 

2. Zlo s lidskou tváří (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile), USA, 2019, 108 min.

Zlo s lidskou tváří (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile), USA, 2019, 108 min. https://www.comingsoon.net/assets/uploads/2019/02/Bundy-e1549309148597.jpg

Tento thriller je podložený vraždami skutečného sériového vraha Theodora Bundyho. Ted Bundy žil se svou přítelkyní a její dcerou poklidným životem, až do jednoho dne, kdy je Ted zatčen pro vraždy mladých dívek. Jeho přítelkyně zezačátku policii nevěří, nakonec však zjišťuje, že člověk, kterého milovala, žil trochu jiný život, než si myslela. Ted Bundy je nejznámější sériový vrah a také byl pro svůj vzhled a působení nejvíce obdivován ženami z celého světa. I přes všechny důkazy si dokázal získat podporu mnoho žen, ačkoliv byl prokázán vinným ze sériových vražd ve více než 30 případech. Film je natočen podle výpovědi samotného Bundyho a jeho přítelkyně, na konci filmu můžeme vidět reálné záběry z procesu, které byly předlohu pro scény z filmu.

3. I love you, Phillip Morris (I Love You Phillip Morris), USA/Francie, 2009, 94 min.

I love you, Phillip Morris (I Love You Phillip Morris), USA/Francie, 2009, 94 min.

Podvodník jménem Steven Russel žije spokojený život se svou ženou a dcerou. Poté, co si uvědomil, že je homosexuál začal žít jiný život, který byl plný podvodů ať už s kreditními kartami, pojišťovacími podvody nebo i podvody s pasy. Russelovo IQ dosahovalo 163 bodů. Začíná být proslulý svými geniálními úniky z věznic, které probíhají vždy v pátek 13, kdy se narodila jeho životní láska Phillip Morris, kterého potkává v jedné z věznic. Chce pro oba ten nejluxusnější život, ale momentálně mu v tom brání zdi věznice. Tento film co se týká žánru, je spíše komedie, nicméně je v něm vyobrazen život nejslavnějšího podvodníka, a nad jeho útěky i samotnými podvody budete nevěřícně kroutit hlavou.

4. V moci ďábla (The Exorcism of Emily Rose), USA, 2005, 113 min.

V moci ďábla (The Exorcism of Emily Rose), USA, 2005, 113 min.

19letá Anneliese Michel byla vysokoškolská studentka, která pocházela z katolické rodiny a zároveň se stala obětí exorcismu, který byl prováděn od září 1975 a červencem 1976. Církev i její rodina byla přesvědčená, že byla Anneliese posedlá hned několika démony, kteří postupně začínají její tělo postupně ničit. Zezačátku se jednalo o výpadky vědomí, prokousnutí jazyku, postupně se vše začínalo horšit a Anneliese se projevovala vůči komukoliv velmi agresivně, mluvila jazyky, které se nikdy neučila, pojídala hmyz a výkaly a běžné jídlo odmítala stejně, jako odmítala běžné lékaře. Při exorcismu však zemře a podle pitvy zemřela v důsledků dehydratace a podvýživy. Před soud jsou jako obžalovaní z vraždy její rodiče a oba exorcisté, kteří se snažili Anneliese pomoct. Jednalo se skutečně o zabití nebo zde sehrály roli temné síly? Tento případ je dodnes velkou záhadou pro velkou část lidí, kteří se tímto případem zabývají a u jejího hrobu se schází poutníci z celého světa a žádají, aby byla prohlášená za svatou.

5. Černá Dahlia (The Black Dahlia), USA/Německo/Francie, 2006, 116 min.

Černá Dahlia (The Black Dahlia), USA/Německo/Francie, 2006, 116 min. https://thecriticalcritics.com/review/wp-content/images/the-black-dahlia-still-1-1160x580.jpg

Krásná dívka jménem Elizabeth Short žije v Hollywoodu, aby si splnila svůj sen a to, stát se herečkou. Její tělo bylo nalezeno v LA za podivuhodných okolností – tělo bylo rozpůleno, části kůže úplně chyběly, střeva měla vyrvaná a její ústa byla rozřízlá až k uším. Proč si někdo vybral za oběť zrovna jí? Někdo ukončil život Elizabeth, když jí bylo teprve 22 let – a nejspíš k tomu měl důvod.

VAŠE REAKCE?