Atlas firem - katalog společností - vyhledávání služeb, institucí a firem. Kde vložit odkaz - vytvořit profil, web zdarma nebo obor činnosti firmy. Katalogy firem, služeb a institucí, aktuální kontakty a uživatelské hodnocení firem.

1. Atlas firem - přidání odkazu zdarma

Přidat odkaz zdarma - Atlas firem - Webba.cz

Přidat odkaz ZDARMA - vytvořit zpětný odkaz, přidat stránku, URL

Přidání odkazu do katalogového vyhledávání je zdarma. Umístění odkazu do katalogu má mnoho výhod. Přes odkaz na webba.cz můžete získat množství nových návštěvníků vašeho webu. Odkaz v katalogu má také kladný vliv na SEO vašeho webu (optimalizaci webu pro vyhledávače). Jako zpětný odkaz můžete zdarma využít ukazatel výše Mož rank vašeho webu. Pokud chcete, aby se Váš web zobrazoval na lepších pozicích budete si muset koupit placený balíček.

Jak správně přidat odkaz do katalogu 

Výběr správných kategorií

Odkazy v katalogu jsou tříděné dle tématického zaměření stránek. Nejdříve ze všeho je potřeba vybrat správné kategorie, kam odkaz zařadit. Je důležité mít odkaz tam, kde jej uživatelé budou hledat. Navíc v těchto kategoriích budou weby zabývající se podobným nebo stejným tématem, budou mít popisky s klíčovými slovy, která jsou relevantní i pro váš web, získáte tak odkaz ze stejně tématicky zaměřené stránky, což je dobré kvůli vyhledávačům.

Přidání odkazu

Pokud jste již vybrali správnou kategorii, můžete začít s přidáním odkazu. 

Titulek odkazu

Titulkem odkazu myslím krátký text odkazu, obvykle ten, co se na něj v katalogu dá kliknout. Tento text je to první (a někdy jediné), co uživatele upoutá. Proto by text měl být stručný, výstižný a nezavádějící. (50 - 70 písmen)

Sleva, nejlepší a nejlevnější

Používat zavádějící slova jako sleva, nejlepší a nejlevnější je v tomto katalogu zakázáno. Takže pokud je použijete, bude záznam většině případů smazán. Navíc opět snižují hustotu důležitých klíčových slov.

Velká písmena

Nepoužívejte pro text velká písmena. I ty vám administrátoři zatrhnou a navíc se to dost blbě čte. Představa, že si toho lidi líp všimnou a budou na to víc klikat je naprosto zcestná.

Jak na to správně

Použijte jen několik málo slov charakterizujících váš web, je dobré použít i jméno firmy či název webu.

Popisek odkazu

Pro popisek odkazu obecně platí stejná pravidla jako pro titulek, s tím rozdílem, že popisek bývá delší. S délkou popisku to ale nepřehánějte, jednak to stejně nikdo všechno nečte, jednak je délka popisku omezena na 250 znaků.

Ostatní údaje

Dále budete muset vložit ještě URL adresu webu, na který odkaz směřuje. Budeme po vás chtít e-mail pro odeslání potvrzení o přidání odkazu, heslo pro případnou editaci odkazu, jméno, apod.

http://webba.cz

2. Google search console - Vylepšete svůj výkon ve Vyhledávání

Google search console - Vylepšete svůj výkon ve Vyhledávání https://search.google.com/search-console/about?hl=cs

Nástroje a přehledy služby Search Console vám pomohou měřit návštěvnost a výkon vašich stránek ve Vyhledávání, opravit problémy a zajistit, aby váš web ve výsledcích Vyhledávání Google vyniknul.

Optimalizujte svůj obsah pomocí Analýzy vyhledávání

Podívejte se, které dotazy na váš web přivádějí nejvíce uživatelů. Analyzujte zobrazení, kliknutí a pozici svého webu ve Vyhledávání Google.

Přidání vašeho obsahu na Google

Odesílejte soubory Sitemap a jednotlivé adresy URL k procházení. Zkontrolujte si stav zahrnutí do indexu a ověřte si, zda Google vidí nejaktuálnější verzi vašeho webu.

Nechte si zasílat upozornění na problémy a opravte svůj web

Nechte si zasílat e‑mailová upozornění, když Google na vašem webu zjistí problémy. Podívejte se, které adresy URL jsou dotčeny, a až problémy opravíte, informujte o tom Google.

Seznamte se s tím, jak vaše stránky vidí Vyhledávání Google

Nástroj Kontrola adresy URL poskytuje podrobné informace o procházení, indexování a zobrazování vašich stránek, přímo z indexu Google.

Optimalizujte a vylepšete svůj web:

AMP

Sledujte, testujte a měřte své stránky AMP pomocí nástrojů a přehledů služby Search Console.

Další informace

Použitelnost v mobilních zařízeních

Pomocí přizpůsobených přehledů otestujte a zlepšete použitelnost svého webu v mobilních zařízeních.

Další informace

Rozšířené výsledky

Vaše recepty, nabídky práce a další strukturovaná data se ve Vyhledávání Google mohou zobrazovat jako strukturované výsledky. Sledujte a zlepšujte je pomocí přehledů služby Search Console.

Další informace

Nechte svůj web ve výsledcích Vyhledávání Google vyniknout.

Přejít do Google Search Console

3. Přidání nového odkazu - Seznam.cz - Odkazy

Přidání nového odkazu - Seznam.cz - Odkazy https://ask.szn.cz/link/linkAddScreen?state=DETAIL

Přidání nového odkazu. 

Dejte nám tip na dobrou českou internetovou stránku s kvalitním obsahem, nebo dobrými informacemi.

Zkuste odkazy.seznam.cz, ručně ověřovaný katalog českého obsahu.

VAŠE REAKCE?