V pondělí 23. března 2020 začíná vysílat nový televizní kanál ČT3. Jeho programová nabídka bude přizpůsobená starším divákům, kteří na něm každý den od 9 do 17:25 hodin najdou základní informační servis, tematické magazíny či výběr ze zlatého televizního fondu.

ČT3 logo - televize třetího věku

ČT3 logo - televize třetího věku https://avmania.zive.cz/getthumbnail.aspx?crop=1&w=690&h=345&q=60&id_file=383292280

ČESKÁ TELEVIZE BUDE MÍT DALŠÍ KANÁL. ČT 3 PRO SENIORY, ALE PŮJDE „O PROVIZORNÍ VYSÍLÁNÍ“

V pondělí 23. března 2020 spouští ČT svou novou stanici, která má být okamžitě dostupná v pozemním, satelitním i kabelovém systému.

Jak naladit ČT3 - Program vysílání ČT3

Jak naladit ČT3 v pozemním vysílání

Program ČT3 bude dostupný v pozemní digitálním vysílání DVB-T2, v satelitním a kabelovém vysílání. V dosluhujícím a vypínaném DVB-T už nový kanál vysílat nebude.

V pozemním vysílání DVB-T2 najdete ČT3 v multiplexu 21, případně v Přechodové síti 11. Je to stejný multiplex, ve kterém vysílají i ostatní programy České televize. Jestli u nich v logu na obrazovce už vidíte značku HD, máte tento multiplex naladěný. 

Některé televizory vám nový program nabídnou samy, u jiných budete muset manuálně v nabídce vybrat, že chcete aktualizovat kanály, ČT3 se samozřejmě už objeví – zobrazí nyní vysílanou informační grafiku.  

Klepněte pro větší obrázek 

ČT3 už v multiplexu DVB-T2 najdete, zatím ale vysílá jen tuto informační grafiku.


Další možnosti sledování ČT3

Skylink nabízí ČT3 v satelitním balíčku Digital, program bude i v internetovém Skylink Live TV. Parametry: kmitočet 12344/H, symbolová rychlost 29900 kS/S, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK.

Kabelové a internetové televize s ČT3: O2TV, T-Mobile, UPC, Kuki, Lepší TV, Sledování TV.

Na ČT3 se vrací hlasatelky

Nový televizní kanál je určen pro seniory, kromě známého obsahu se vrací hlasatelky, které budou uvádět pořady. Hlasatelky byly součástí vysílání naší televize od prvního vysílání v roce 1953 až do roku 2005. Jednotlivé programové bloky budou uvádět moderátorky pořadu Sama doma Lucie KřížováJana Havrdová či Martina Hynková Vrbová

Vysílání ČT3 nabídne tematický magazín s praktickými radami (moderněji řečeno lifestylový), a to pravidelně v 9, 15 a v 17 hodin. Magazín ponese název Život na třetí. Vzniká v televizních studiích v Brně a Ostravě. Má zahrnovat mimo jiné návody k domácímu cvičení, zajímavé tipy na trávení volného času, nemají chybět další praktické rady. Moderovat budou známé tváře, jako jsou Aleš Zbořil, jinak moderátor AZ kvízu, Petra Eliášová, Petra Češková, či Radek Erben.

Samozřejmostí je zpravodajský blok sdílený s ČT1 a ČT24 (vždy v poledne). Celek bude doplňovat výběr ze zlatého televizního fondu, takže se můžete těšit na seriály Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, nebo Byli jednou dva písaři. Nesmí chybět oblíbené Televarieté, záznam koncertu Karla Gotta a další hudebně zábavné pořady ze sedmdesátých a osmdesátých let. 

Zdroj: ČT, Médiář

https://avmania.zive.cz/jak-naladit-ct3

ČT3 – Televize třetího věku -

Od pondělí 23. března, denně od 9:00 do 17:25 hodin, Česká televize dočasně nabízí divákům kanál ČT3 – Televizi třetího věku. Stanice je svým zaměřením spíše klidnou alternativou k ostatním programům ČT. Důvodem vysílání je především snaha pomoci nejohroženější skupině, starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma.

Vysílání ČT3 se opírá o tři základní pilíře: praktické rady přináší tematické magazíny, které diváci naleznou v programu vždy v devět hodin ráno a ve tři a v pět hodin odpoledne. Zpravodajský blok, sdílený s Jedničkou a ČT24, vstupuje do vysílání vždy v poledne. Po zbytek dne je pro diváky připraven výběr ze zlatého televizního fondu, ikonické seriály i zábava. Jednotlivé programové bloky uvádí v rolích hlasatelek moderátorky pořadu Sama doma.

Kde a jak diváci ČT3 naladí

Program ČT3 je možné naladit od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů, avšak s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set top boxů), nebo jej bude potřeba naladit manuálně – diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize (2 6113 6113).

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000408-naladte-se-na-ct3/

Sdělení ředitele České televize Petra Dvořáka

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Prozatím půjde o provizorní vysílání. Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program.“

V pozemním vysílání najdou diváci nový kanál ČT 3 pouze ve standardu DVB-T2.

ČT3 - Česká televize

ČT3 - Česká televize https://www.televizniweb.cz/2020/03/ceska-televize-bude-mit-dalsi-kanal-ct3-bude-urcen-seniorum-a-pujde-o-provizorni-vysilani/

Start ČT 3, tzv. Televize třetího věku, odůvodňuje veřejnoprávní médium snahou pomoci starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Kanál bude programově laděn jako tzv. klidnější a podávání všech informací má být přizpůsobené seniorům. Vysílat bude denně od 9:00 do 17:25 hod., náplň se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu doplněný tematickými magazíny a základním informačním servisem.

VAŠE REAKCE?