V Sýrii se právě teď odehrává nejhorší humanitární katastrofa od začátku války. Téměř milión lidí je na útěku před postupujícími vládními jednotkami.

Adriana Černá on Twitter - Mediální koordinátorka a členka výkonné rady @CLOVEKVTISNI

Humanitární katastrofa v Sýrii

Humanitární katastrofa v Sýrii https://www.clovekvtisni.cz/raketove-utoky-ho-vyhnaly-z-domova-prikryl-jsem-sve-tri-deti-a-modlil-jsem-se-aby-se-neprobudily-vypravi-haitham-syrsky-humanitarni-pracovnik-6384gp?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=FND_SOS_vyzva-KP_Syrie_brezen&utm_content=FND_SOS_vyzva-KP_Syrie_brezen

RAKETOVÉ ÚTOKY HO VYHNALY Z DOMOVA. “PŘIKRYL JSEM SVÉ TŘI DĚTI A MODLIL JSEM SE, ABY SE NEPROBUDILY,” VYPRÁVÍ HAITHAM, SYRSKÝ HUMANITÁRNÍ PRACOVNÍK.

Pomozte spolu s námi těm nejpotřebnějším rodinám s dětmi!

V Sýrii se právě teď odehrává nejhorší humanitární katastrofa od začátku války. 

Téměř milión lidí je na útěku před postupujícími vládními jednotkami. Civilisté jsou dnes v Idlíbu uvězněni jako v pasti mezi frontovou linií a uzavřenou tureckou hranicí. Na našich stránkách přinášíme svědectví přímo z místa, ve kterých se dočtete o zoufalství rodičů, kteří potřebují naši pomoc.
v Sýrii se právě teď odehrává nejhorší humanitární katastrofa od začátku války. Téměř milión lidí je na útěku před postupujícími vládními jednotkami. Civilisté jsou dnes v Idlíbu uvězněni jako v pasti mezi frontovou linií a uzavřenou tureckou hranicí. 

Na našich stránkách přinášíme svědectví přímo z místa, ve kterých se dočtete o zoufalství rodičů, kteří potřebují naši pomoc.

 

 Vzhledem k závažnosti situace se na Vás obracíme se zcela mimořádnou výzvou: Pomozte spolu s námi těm nejpotřebnějším rodinám s dětmi! 

Vaše darovaná částka pro ně znamená:

900 Kč: Potraviny pro 1 rodinu na měsíc (15 kg rýže, 6 kg bulguru, 5 kg čočky, 10 kg mouky, 5 kg cukru, 6,4 kg cizrny a fazolí, 6 l oleje)

160 Kč: Zajištění provizorní výuky v táborech pro jedno dítě na jeden měsíc

270 Kč: Školní pomůcky na celý školní rok

890 Kč: Hygienický balíček (mýdla, zubní kartáčky, prací prostředky, ženské hygienické potřeby, nádoby na vodu a další) 
 

Prosím darujte jakoukoliv částku na konto SOS Sýrie:92329232/0300

Nebo darujte pomocí platební karty.

https://www.clovekvtisni.cz/raketove-utoky-ho-vyhnaly-z-domova-prikryl-jsem-sve-tri-deti-a-modlil-jsem-se-aby-se-neprobudily-vypravi-haitham-syrsky-humanitarni-pracovnik-6384gp?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=FND_SOS_vyzva-KP_Syrie_brezen&utm_content=FND_SOS_vyzva-KP_Syrie_brezen https://www.clovekvtisni.cz

Datum: 19. 2. 2020 Místo: Sýrie

Datum: 19. 2. 2020   Místo: Sýrie Autor: People in Need

Vaši pomoc potřebujeme právě teď.

Jak v současné době pomáháme? 

Přímo na místě v syrské provincii Idlíb působí dva týmy zaměstnanců Člověka v tísni. Od začátku roku jsme rozdali 12 500 rodinám na útěku několikadenní dávky potravin a peněžní podporu. 

Každý měsíc poskytujeme 6 500 rodinám (většinu z nich tvoří vdovy s dětmi) potravinové lístky a potravinové balíčky. Rovněž distribuujeme hygienické balíčky pro celou rodinu, které vystačí zhruba na měsíc. 24 000 rodinám dodáváme denně chléb.
Dlouhodobě pracujeme v táborech pro vnitřní uprchlíky, kde zajišťujeme dodávky pitné vody a především vzdělávání pro děti, z nichž řada vynechala už několik let školy. Momentálně navštěvuje naše stanové školy v 15 táborech 4 109 dětí, 48 % z nich jsou dívky.
Finanční prostředky pro tento vzdělávací projekt máme bohužel jen na měsíc březen, bez následné podpory jej budeme nuceni ukončit. V provincii také financujeme provoz 16 škol pro 11 000 dětí. Původní počet byl větší, ale řada škol byla v posledních týdnech zničena či zabrána vládními vojsky.

Situace na místě je opravdu dramatická, proto si Vás dovoluji požádat o podporu. Vaši pomoc potřebujeme právě teď.

 

S úctou a poděkováním

Tomáš Kocián

Regionální ředitel pro Blízký východ

Konto SOS Sýrie a Irák:

9232 9232 / 0300


Člověk v tísni, o.p.s

Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2


klubpratel.clovekvtisni.cz

VAŠE REAKCE?