Praktické informace, servisní zpravodajství, tipy na volnočasové aktivity a rady, které v danou chvíli pomohou. Nejen to čeká na diváky nového pořadu Život na třetí, který se třikrát denně, sedm dnů v týdnu, objeví ve vysílání nového kanálu České televize ČT3.

ČT3 - Stanice, která je určena především seniorům

ČT3 si klade za cíl zlepšit svým divákům náladu a zároveň jim poskytnout praktický, přehledný servis. Pořad Život na třetí začíná vždy v 9, 15 a 17 hodin. Zatímco první dvě vysílání jsou čtvrthodinová, třetí z nich má 25 minut.  „Náš pořad koncipujeme jako magazín doplněný stručným výběrem zpravodajských informací, které jsou v danou chvíli důležité právě pro diváky ČT3, “ upřesňuje ředitel televizního studia Brno. „Chceme seniorům, kteří patří k nejohroženější věkové skupině, usnadnit orientaci v množství informací, které se na ně v těchto dnech hrnou ze všech stran. Zároveň jim zprostředkujeme zajímavé a užitečné rozhovory s hosty, odpovíme na jejich dotazy, nabídneme jim návody, jak trávit čas o samotě nebo v malém okruhu lidí. S námi nebudou sami,“ zdůrazňuje Jan Souček.

Na přípravě a vysílání pořadu se budou střídat brněnské a ostravské televizní studio. A to vždy po týdnu od pondělí do neděle. První týden od 23. března odvysílá Brno.Diváci se mohou těšit na známé tváře, moderátorku Petru Eliášovou a Aleše Zbořila. „Na práci pro televizi třetího věku, jak se stanice ČT3 také označuje, se moc těším, neváhala jsem ani chvíli,zda tuto práci přijmout,“ říká Petra Eliášová, která má zkušenosti s moderováním v televizi i rozhlase. „Senioři jsou mimořádně vnímaví, skvěle se s nimi komunikuje,“ vychází z vlastních zkušeností Petra a těší se na reakce diváků.

Aleš Zbořil mnoho let uvádí populární AZ-kvíz. Velká část soutěžících i diváků jsou právě senioři. „Život na třetí beru jako velkou výzvu, ale i službu nejstarší generaci v tom nejlepším slova smyslu,“ zamýšlí se moderátor, který se těší na společné chvíle u rozhovorů se zajímavými hosty, předávání poznatků, zkušeností i dobré nálady. Právě tu považuje při zvládání stresujících situací, které mohou současná opatření související s prevencí před šířením nákazy koronavirem vyvolávat, za velmi důležitou.

Do pořadu budou lidé moci telefonovat, posílat svoje náměty nebo dotazy. Dramaturgové počítají s tím, že jednotlivé vysílací bloky zpestří jednoduchým cvičením nebo třeba videí i-reportérů zaslaných právě seniory. Hned první vysílací den, tedy v pondělí 23. března, bude hostem vítězka pořadu Peče celá země Petra  Burianová.

tisková zpráva ČT, ts Brno

ČT3 - logo

ČT3 - logo https://img.ceskatelevize.cz/cache/630x354/program/porady/10000000408/foto/uni.jpg

Jak si kanál ČT3 naladíte?

Od pátku 23. března šíří Česká televize signál ČT3 přes klasické pozemní vysílání ve standardu DVB-T2. Pokud přijímáte signál přes klasickou anténu, zkontrolujte si programovou nabídku svého televizoru.Jestliže se vám kanál ČT3 neobjeví, využijte automatické aktualizace programů.Pokud ještě nemáte televizor, který umí přijímat signál ve standardu DVB-T2,musíte si pořídit set-top-box. Internetové obchody fungují bez omezení a dodávka trvá maximálně pár dnů.

Pokud máte doma kabelovku, máte vyhráno. Česká televize poskytuje většině provozovatelů kabelových televizí signál ČT3 už v této chvíli. Někteří jej do své nabídky zařadili okamžitě, ostatní to určitě stihnou do startu ostrého vysílání. Signál ČT3 je Českou televizí dodáván také na satelit SkyLink. A pokud chcete sledovat ČT3 přes internet, ani tam vám nic nebrání! Využijte https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/.

 

tisková zpráva ČT, ts Brno

VAŠE REAKCE?